Skip to content

Yhteystiedot

Maakuntien verkostojärjestöjen neuvottelukunta: neuvottelukunnan puheenjohtaja on Veli-Matti Ahtiainen ja sihteeri/yhteyshenkilö on Elina Pajula.

Maakunnat, taustataho ja edustajat:

  • Etelä-Karjala (MIELI Etelä-Karjalan mielenterveys ry), toiminnanjohtaja Juho Heikka, juho.heikka(at)saimaankriisikeskus.fi
  • Etelä-Pohjanmaa (Yhteisöjen Yhdistys ry/Järjestötalo), järjestöpäällikkö Jarmo Vesa, jarmo.vesa(at)jtalo.fi
  • Etelä-Savo (Estery, Etelä-Savon hyvinvointijärjestöjen tuki ry), hankepäällikkö Anita Hahl-Weckström, anita.hahl-weckstrom(at)eshy.fi
  • Kainuu (Kainuun Sosiaaliturvayhdistys), puheenjohtaja Johanna Saarivaara, johanna.saarivaara(at)mll.fi
  • Kanta-Häme (Hämeen Setlementti ry), järjestöpäällikkö Sara Löyttyjärvi, sara.löyttyjärvi(at)hameensetlementti.fi
  • Keski-Pohjanmaa (Kosti ry), toiminnanjohtaja Sirpa Nevasaari, sirpa.nevasaari(at)siltakokkola.fi
  • Keski-Suomi (Keski-Suomen Yhteisöjen Tuki ry), toiminnanjohtaja Tiina Sivonen, tiina.sivonen(at)kyt.fi
  • Kymenlaakso (Kymen-Karjalan sosiaali- ja terveysturva ry), järjestöagentti Henna Hovi, henna.hovi(at)kykasote.fi
  • Lappi (Lapin sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry), puheenjohtaja Veli-Matti Ahtiainen, veli-matti.ahtiainen(at)redcross.fi
  • Pirkanmaa (Artteli-kumppanuusyhdistys ry), toiminnanjohtaja Nina Lindberg, nina.lindberg(at)artteli.fi
  • Pohjanmaa (Pohjanmaan Yhdistykset ry – Österbottens Föreningar rf.), hankekoordinaattori Lotta Pitkänen, lotta.pitkanen(at)pohy.fi
  • Pohjois-Karjala (Pohjois-Karjalan Sosiaaliturvayhdistys ry), toiminnanjohtaja Elina Pajula, elina.pajula(at)pksotu.fi
  • Pohjois-Pohjanmaa (Pohjois-Pohjanmaan sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry), järjestöagentti Helena Liimatainen, helena.liimatainen(at)ppsotu.fi
  • Pohjois-Savo (Pohjois-Savon Sosiaaliturvayhdistys ry), varapuheenjohtaja Mikko Karinen, mikkojuhani.karinen(at)gmail.com
  • Päijät-Häme (Päijät-Hämeen Sosiaaliturvayhdistys ry), puheenjohtaja Sirkku Hilden, sirkku.hilden(at)lahti.fi
  • Satakunta (Satakunnan yhteisökeskus), toiminnanjohtaja Milja Karjalainen, milja.karjalainen(at)yhteisokeskus.fi
  • Uusimaa (EJY ry), toiminnanjohtaja Marja Manninen, marja.manninen(at)ejy.fi
  • Varsinais-Suomi (Varsinais-Suomen Muistiyhdistys), aluejohtaja Minna Rosendahl, minna.rosendahl(at)muistiturku.fi